Yarının Sınırında | Bi Dünya Film izle

Yarının Sınırında


Fragman Drive Openload Rapid
1829
Yarının Sınırında

Yarının Sınırında, Doug Liman tarafından yönetilen ve senaryosu Hiroshi Sakurazaka’nın 2004’de yayınlanan All You Need Is Kill adlı Japon light novelinden uyarlanan 2014 Amerika yapımı bilim kurgu, aksiyon filmi. Filmin başrollerini Tom Cruise ve Emily Blunt paylaşmaktadır. Film Dünya’nın bir yaratık ırkı tarafından saldırıya uğradığı bir gelecekte geçmektedir. Hiçbir savaş tecrübesi olmayan halka ilişkiler memuru Bill Cage yaratıklara karşı yapılan savaşta öldüğünde kendisini bir zaman döngüsünün içinde bulur. Cage her öldüğünde uyandığı aynı gün tekrar uyanmaktadır. Cage Özel Kuvvet askeri Rita Vrataski ile birlik oluşturarak dünya dışı varlıkları öldürme yolunu ararlar.

2009’un sonlarında 3 Arts Productions kitabın haklarını satın aldı ve Warner Bros.’a sattı. Çekimler 2012’nin sonlarında başladı ve İngiltere’deki Leavesden Studios, Trafalgar Meydanı ve Saunton Sands’da yapıldı. 9 şirket görsel efektleri ele aldı.

Film 30 Mayıs 2014’ün hafta sonunda Birleşik Krallık, Brezilya, Almanya, İspanya ve Endonezya dahil 28 ülkede gösterime girdi. 6 Haziran’ın hafta sonunda ise Kuzey Amerika (ABD ve Kanada), Avustralya, Çin ve Rusya dahil 36 ülkede gösterimdeki yerini aldı. Film dünya çapında $370 milyon’dan fazla hasılat elde etti ve eleştirmenlerden genel olarak olumlu yorumlar aldı.

Yorumlar