Paterson | Bi Dünya Film izle

Paterson


Paterson

Paterson, Jim Jarmusch tarafından yazılmış ve yönetilen 2016 drama bir film. Film Adam Sürücüsünü bir otobüs şoförü ve Paterson adında bir şair ve Golshifteh Farahani’yi ülke müziği yıldızı olmayı ve bir fincan kek işi kurmayı hayal eden karısı olarak canlandırıyor.

Palme d’Or için Palm Köpek Ödülünü kazanan 2016 Cannes Film Festivali’nde yarışmak üzere seçildi. Film, K5 International tarafından 17 Kasım 2016’da Almanya’da yayımlandı. Daha sonra Le Pacte tarafından 21 Aralık 2016’da Fransa’da serbest bırakıldı ve Amazon Stüdyoları ve Bleecker Caddesi tarafından 28 Aralık 2016’da Amerika’da yayınlandı.

Her günü basit bir rutin halinde geçen Paterson, otobüs şoförlüğü yaparak tüm şehri gün boyunca turlar. İş çıkışlarında köpeğini gezdirir ve sevdiği bara gider. Evinde ise sevgilisi Laura ile huzurlu bir yaşamı vardır. Aynı zamanda basit ama bir o kadarda etkileyici şiirler yazmaktadır. Laura ise hafif çılgın bir karaktere sahiptir ve sürekli evde oturmasının da verdiği sıkılmışlık hissi ile her gün farklı uğraşlara merak salar. İki farklı insanın farklı karakterlere sahip olmasına rağmen güzel bir birliktelik yaşamayı başarmışlardır.

Yorumlar