Arrow 1. Sezon | Bi Dünya Film izle

Arrow 1. Sezon


Arrow 1. Sezon

Amerikan hareketli televizyon dizisi Arrow‘ın ilk sezonunda, 10 Ekim 2012‘de CW’de saat 22.00’de tam bir sezon sipariş eden toplam 23 bölümden oluşan CW’de saat 08: 00’de başlandı. Seriler Mort Weisinger ve George Papp tarafından hazırlanan kostümlü bir suç savaşçısı olan Green Com, DC Comics karakterini temel alıyor. Bu sezonun serüvenleri Greg Berlanti, Marc Guggenheim ve Andrew Kreisberg idi.

Sezonun başında, Starling Şehrinin milyarder playboyu Oliver Queen (Stephen Amell) geliyor. Bu oyuncu, gizemli bir adada beş yıl batmıştı. Starling City’ye döndükten sonra, annesi Moira Queen (Susanna Thompson), kızkardeşi Thea Queen (Willa Holland) ve arkadaşı Tommy Merlyn (Colin Donnell) ile bir araya geldi. Oliver, ilişkilerini yeniden canlandırırken, geceleri avcılık yaparak geçirdi ve bazen de suçluları bir kapanmış gözetim memuru olarak öldürdü. Şehrin suçtan yoksun bırakılan daha yoksul kesiminde “Glades” i yok etmek için bir komplo ortaya çıkardı. John Diggle (David Ramsey) ve Felicity Smoak (Emily Bett Rickards), Oliver’ı onun haçlı seferinde destekliyor. Oliver, eski kız arkadaşı Laurel Lance (Katie Cassidy) ile yeniden bir araya geliyor ve kız kardeşinin ölümüyle ilgili rolüne hala kızmakta. İlk sezonda, Oliver’ın adadaki zamanı ve onu nasıl değiştirdiğini görmek mümkün.

İlk sezon eleştirmenlerce genel olarak iyi bir performans gösterdi ve her hafta 3.68 milyon görüntüleyiciyi ortaladı. Amell’in Oliver Queen / Arrow adlı canlandırması The Hunger Games’den Katniss Everdeen’e kıyasla, sezonun kendisi hala kendi kimliğini ararken bulundu. Sezon çeşitli kategorilerde yirmi bir aday olmak üzere birçok ödül kazandı. Sezon 17 Eylül 2013’te DVD ve Blu-ray ile çıktı.

Şiddetli bir gemi kazasından sonra, milyarder playboy Oliver Queen kaybolmuştur ve Pasifik’te ücra bir adada yaşadığı keşfedilinceye kadar, beş yıl boyunca ölü olduğu sanılmıştır. O sırada Oliver ada’da kendini eğitmiş bir çok sınavdan geçmiş ve hayat mücadelesi vermek zorunda kalmıştır. Evi Starling City’ye döndüğünde onu, üzerine titreyen annesi Moira, çok-sevgili kız kardeşi Thea ve en iyi arkadaşı Tommy karşılar, fakat onlar Oliver’ın adada çektiği sıkıntıların onu değiştirdiğini hissederler. Oliver tekrar ailesi ile bir araya geldiğinde henüz bilmediği bir çok sırrın olduğunu keşfeder. Arrow kimliğine büründüğünde zengin olmak için pis işlere karışan iş adamlarını öldürmek için savaşmaktadır.

Yorumlar