Kara Kule | Bi Dünya Film izle

Kara Kule


Film Türkçe altyazılıdır.
Kara Kule

The Dark Tower, Nikolaj Arcel tarafından yönetilen ve ortak yazılmış, 2017 yılında Amerikan bilim fantezi batı filmi. Stephen King’in aynı adlı roman dizisinin devamı olan film, Matris McConaughey’nin düşmanı olan Walter Padick’in rol aldığı Dark Tower’ı (gerçekleri destekleyen efsanevi bir yapı olan) korumak için bir silahşör olan Roland Deschain olarak İdris Elba’yı canlandırıyor; The Man in Black ve Tom Taylor, Roland’ın çırağı olan New Yorklu bir çocuk olan Jake Chambers olarak yıldızlar.

Bir film ve televizyon franchise’ı başlatmak isteyen ilk taksit, sekiz serili serideki birkaç romanın unsurlarını bir araya getiriyor ve hem modern gün New York’ta hem de Roland’ın Eski Batı stilinde paralel evren Orta Dünya’da yer alıyor. Film, Roland’ın araştırmasının döngüsel bir zaman döngüsü olduğu yönündeki vahiy ile son bulan yeni dizinin kanonik devamı niteliğini taşıyor; Roland’ın filmde taşıdığı Horn of Eld’in varlığı bunun bir sonraki döngüsü olduğunu gösteriyor.

The Dark Tower, 31 Temmuz 2017’de New York’ta Modern Sanatlar Müzesi’nde prömiyeri yapıldı ve Columbia Pictures tarafından 4 Ağustos 2017’de Amerika Birleşik Devletleri’nde teatral olarak serbest bırakıldı. Dünya çapında 111 milyon dolarlık üretim bütçesine 60 milyon dolarlık gelir tahakkuk etti ve eleştirmenler “eleştirmenler olmadan sıkıcı bir hayal kırıklığı: yeni başlayanlar için anlaşılmaz” ve “King’s kitaplarının hayranlarına çılgınca sadakatsiz ve basit” olarak nitelendirdi. Elba’nın performansı bir miktar övgü aldı.

Stephen King’in eseri olan The Dark Tower’ın sinema uyarlaması olan Western, Fantastik, Dram ve Macera türlerini içerisinde barındıran 11 Ağustos 2017 Türkiye gösterim tarihli filmde, Kara Kule isimli bir kuleden medet uman bir silahşörün ölmekte olan bu evrende düşmanlarına karşı girdiği büyük mücadele anlatılıyor.

Yorumlar